Dabiska kosmētika un izejvielas
Dabiski aizsarglīdzekļi pret odiem

Dabiski aizsarglīdzekļi pret odiem

 • 08 February, 2019
 • 253
 • 0


Uzmācīgi odi pavasarī un vasarā var ātri sabojāt noskaņojumu, pavadot laiku ārpus telpām - lai tā nenotiktu, iesakām pagatavot vienkāršus, ērti lietojamus un efetīvus līdzekļus odu atbaidīšanai. Tā būs dabiska alternatīva, kas nekaitēs ādai un cilvēka organismam, bet ļaus noturēt nepatīkamos knišļus drošā attālumā.

Ko izmanto dabiskos aizsarglīdzekļos pret odiem?

Galvenā sastāvdaļa ir ēteriskās eļļas vai to kombinācijas, kuras tiek izšķīdinātas bāzes produktā - augu eļļā, pieniņā, želejā.


Kādas ēteriskās eļļas izvēlēties?

Viss populārākās un mazāk kairinošās ir citronellas un citronzāles ēteriskās eļļas - tās var izmantot arī cilvēki ar jūtīgāku ādu un bērni, tomēr tā nav vienīgā izvēle - cīņai ar odiem un mušiņām var izmantot arī eikalipta un citroneikalipta, kanēļa lapu, ģerānijas, krustnagliņu, pačūlijas, ingvera, seleriju sēklu, anīsa, Atlasa ciedru koka ēteriskās eļļas. Lai padarītu maigāku eļļu aromātu, tām var pievienot lavandas ēterisko eļļu, kas līdzsvaros aso pret odu eļļas smaržu un padarīs to degunam tīkamāku.


Kā pagatavot un  lietot?


Pagatvošana:

Lai pagatavotu aizsarglīdzekli pret odiem uz augu eļļas bāzes, Jums nepieciešams:

 • bāzes eļļa - saldo mandeļu, persiku kauliņu, vīnogu kauliņu, sezama, safloras, jojobas eļļa;
 • ēteriskās eļļas;
 • rullīšpudelīte.

Ielejiet pudelītē 10 ml bāzes eļļas un pievienojiet 8-15 pilienus ēteriskās eļļas, uzskrūvējiet vāciņu, sakratiet un dabisks aizsarglīdzeklis pret odiem ir gatavs!


Lai pagatavotu aizsarglīdzekli pret odiem uz želejas vai pieniņa bāzes, Jums nepieciešams:

 • alvejas želeja vai pieniņa bāze;
 • ēteriskās eļļas;
 • pudele ar pumpīti.

Sajauciet pieniņu vai želeju ar ēteriskajām eļļā, pildiet pudelē ar pumpīti un pretodu līdzeklis ir gatavs!


Lietošana:

Gan eļļas bāzes, gan ar pieniņa vai želejas bāzi gatavotie līdzekļi jālieto uz atsegtām ķermeņa daļām, uzklājot tos uz ādas. Jo mazāka būs eļļu koncentrācija, jo maigāks būs pretodu līdzeklis, tomēr jārēķinās, ka to vajadzēs uzklāt biežāk - ēteriskās eļļas izgaro un var būt nepieciešams uzklāt pretodu līdzekli atkārtoti.


Svarīgi:

! Nelietojiet neatšķaidītas ēteriskās eļļas tieši uz ādas - vienmēr sajauciet tās ar bāzes produktu (eļļu, krēmu, želeju)!

! Pirms maisījuma lietošanas pirmo reizi, ieteicams veikt alerģijas pārbaudi (īpaši alerģiskiem cilvēkiem ar jūtīgu ādu un maziem bērniem) - nelielu daudzumu pretodu līdzekļa uzklāt elkoņa iekšpusē un nemazgāt šo vietu 12 - 24 stundas. Ja parādās ādas kairinājums, apsārtums, nieze, izsitumi, dedzināšanas sajūta - šo līdzekli nevajadzētu klāt uz lielākiem ādas laukumiem.

! Gan uz eļļas bāzes, gan pieniņa bāzes gatavotie līdzekļi var atstāt taukvielu traipus uz apģērba.


Ēterisko eļļu kombinācijas:

 • kanēļa lapu + citroneikalipta + piparmētru + ģerānijas ēteriskās eļļas vienādās daļās;
 • piparmētru + citronzāles + seleriju sēklu ēteriskās eļļas vienādās daļās;
 • krustnagliņu + kanēļa lapu + lavandas ēteriskās eļļas vienādās daļās;
 • ģerānijas + citonellas ēteriskās eļļas vienādās daļās.


Aizsardzībai pret odiem nevajadzētu izmantot ziedu un augļu aromātus - ilang-ilang, saldo aplesīnu, mandarīnu ēteriskās eļļas.Piegādes veidi

Apmaksas veidi