Dabiska kosmētika un izejvielas
  • Nīma eļļa (Azadirachta indica) - 50 ml
Nerafinēta nīma eļļu iegūst ar aukstās spiešanas metodi no nīma koka augļu sēklām. Katrā agulī ir viena sēkliņa kas satur līdz 50% eļļas no sava svara. Šai eļļai piemīt izcilas barojošas un mīkstinošas spējas, augsts E vitamīna saturs, kā arī dziednieciskas, pretmikrobu, pretsēnīšu īpašības.

Nīma eļļu jau gadsimtiem ilgi izmanto tautas medicīnā Āzijas un Āfrikas valstīs- piemēram, to izmanto pret kukaiņu kodumiem un insektu atbaidīšanai gan mājdzīvniekiem, gan cilvēkiem, Indijā nīma eļļu sievietes lieto kā kontraceptīvu līdzekli, nīma lapu novārījuma vanniņas tautas medicīnā izmanto urīnceļu iekaisuma un sēnīšu saslimšanas gadījumos.

Mūsdienās nīma eļļu plaši izmanto ādas kopšanas līdzekļos- ekzēmas, psoriāzes skartai ādai, iekaisumiem, apsārtumiem, bojātai ādai, jo nīma eļļai piemīt pret sāpju, antibakteriālas, pret sēnīšu un pret mikrobu īpašības. Nīma eļļu bieži pievieno matu kopšanas līdzekļiem, jo tā novērš galvas ādas niezi, sausumu un blaugznas.

Nīma eļļa ir brīnišķīgs ādas kopšanas līdzeklis, tomēr tās aromāts ir spēcīgs un īpatnējs. Nīma eļļu var lietot tīru, bet stiprās smaržas dēļ to ieteicams kombinēt ar citām augu eļļām un ēteriskajām eļļām. Šī eļļa temperatūrā līdz 22 grādiem pēc Celsija ir krēma konsistencē, pirms lietošanas vienkārši novietojiet to siltā vietā.

Rakstīt atsauksmi

Lūdzu autorizējieties vai reģistrējieties lai rakstītu atsauksmi

Nīma eļļa (Azadirachta indica) - 50 ml

  • Pieejamība: 2
  • 3.56€


Piegādes veidi

Apmaksas veidi