Dabiska kosmētika un izejvielas
  • Babassu eļļa (Orbignya Oleifera oil) – 120 ml

Babssu eļļu iegūst no babassu palmu augļu kodoliem ar auksto spiešanas metodi. Šī eļļa ir tipisks Dienvidamerikas produkts, to, galvenokārt, iegūts Brazīlijā, Bolīvijā un Kolumbijā.

Babassu eļļa ir plaši izmantojams produkts dažādos matu un ādas kopšanas līdzekļos- gan tīrā veidā, gan masku, ziepju, krēmu, losjonu, vannas produktu sastāvos. No babassu eļļas iegūst arī virsmaktīvās vielas, piemēram, babassu betaīnu, kā arī tādas kosmētikas sastāvdaļas kā emulgatorus un . Dienvidamerikā babassu eļļu plaši izmanto arī pārtikā – cepšanai un dažādos kulinārijas, konditorejas izstrādājumos.


Babassu eļļa ir līdzīga kokosriekstu eļļai- tā sacietē temperatūrā zem 24 grādiem pēc Celsija, tādēļ uzglabājot šo eļļu istabas teperatūrā tā būs sviesta konsistencē. Babassu eļļa ir viegli dzeltenīga, bez izteikta aromāta.


Augstā piesātināto taukskābju (50% laurīnskābe, 20% miristīnskābe, 11% palmitīnskābe) sastāva dēļ babassu eļļa ir lieliski piemērota sausai, novecojušai, iekaisušai ādai ar lobīšanos, sausiem, nespodriem, bojātiem, ķīmiski apstrādatiem matiem, sausai lūpu un roku ādai. Šī eļļa brīnišķīgi mīkstina, aizsargā, baro un kopj ādu un matus.


Babassu eļļa satur arī E vitamīnu un dabiskos fitosterolus, kas palīdz mazināt ādas niezi, iedarbojas pret iekaisumiem un nodrošina antioksidantu īpašības.
Babassu eļļu ieteicams izmantot ādas kopšanā kosmētikas noņemšanas produktos, lūpu balzamos, sejas, ķermeņa un roku krēmos, aizsargājošos sviestos un kopā ar augu ekstraktiem- dziedējošās un kopjošās ziedēs.


Matu kopšanā babassu eļļa būs neaizstājama sastāvdaļa matu maskās, matu kopšanas sviestos un intensīvas kopšanas produktos, kurus lieto pirms matu mazgāšanas. Ziepju gatavošanā no nulles babassu eļļas piedeva uzlabos ziepju putojošās un mazgājošās īpašības (ziepju gatavošanā no bāzes babassu eļļas piedeva nodrošinās pretēju efektu).


Babassu eļļa ir stabila pret oksidāciju, tādēļ to var uzglabāt istabas temperatūrā un, ja nepieciešams, termiski apstrādāt, gatavojot emulsijas tipa kosmētikas līdzekļus.

Rakstīt atsauksmi

Lūdzu autorizējieties vai reģistrējieties lai rakstītu atsauksmi

Babassu eļļa (Orbignya Oleifera oil) – 120 ml

  • Pieejamība: 6
  • 4.25€


Piegādes veidi

Apmaksas veidi