Dabiska kosmētika un izejvielas
  • Citronmirtes ēteriskā eļļa (Backhousia citriodora) - 5ml

100% ēteriskā eļļa lietošanai kosmētikā. Citronmirte ir ziedošs augs, kura dzimtene ir subtropu lietus meži, tomēr tā tiek audzēta arī Austrālijā un citviet pasaulē. Citronmirti mēdz dēvēt arī par saldo verbēnas mirti un citronverbēnu. Citronmirte labvēlīgos apstākļos var sasniegt līdz 20 metru augstumu, tā zied ar baltiem vai krēmkrāsas ziediem vairākus mēnešus gadā.

Citronmirtes izteiko citronu aromātu dod lapas - tās izmanto ne tikai ēteriskās eļļas ieguvei, bet arī kulinārijā un konditorejā, kā aromatizatoru tējām, saldējumiem un citiem produktiem.

Kosmētikā un ādas kopšanā izmanto citronmirtes ēterisko eļļu, ko iegūst ar tvaika destilācijas metodi no auga lapām. Citronmirtes eteriskā eļļa satur augstu citrāla daudzumu, kas arī piešķir tai tipisko citrusaugļu (laima, citronzāles un citrona) atsvaidzinošo un uzmundrinošo aromātu.

Citronmirtes ēteriskajai eļļai piemīt pretmikrobu un pretšenīšu iedarbība - līdzvērtīga tējas koka īpašībām. Citronmirte ir piemērota ne tikai aromlampās, kā gaisa atsvaidzinātājs un dezinficētājs, bet arī kosmētikā - kā piedeva taukainai, problemātiskai ādai paredzētiem līdzekļiem.

Diemžēl, augstā citrāla satura dēļ citronmirte ne tikai efektīvi dezinficē un cīnās ar mikrobiem un sēnītēm, bet arī var izraisīt ādas kairinājumu, tādēļ tā nav piemērota mazu bērnu un zīdaiņu kosmētikā un cilvēkiem ari izteikti jūtīgu ādu (lietošanai kosmētikas līdzekļos). Svarīgi ievērot citronmirtes ēteriskās eļļas koncentrāciju līdz 0.5%-1% no kosmētikas līdzekļa kopējās masas (10-20 pilieni uz 100 ml produkta) un nepārsniegt to.

Citronmirte ir lieliski piemērota (nelielās koncentrācijās!) dušas želejās, roku ziepēs, šampūnos, skrubjos, ziepēs, jo šai ēteriskajai eļļai piemīt patīkams, noturīgs un spēcīgs aromāts. Aknes skartai, kā arī taukainai ādai un ādai ar izsitumiem citronmirte būs piemērota piedeva ādas attīrīšanas un kopšanas līdzekļiem.

Citronmirti var lieliski kombinēt ar bergamotes, lavandas, citronzāles, rozmarīna, priežu un timiāna ēteriskajām eļļām.

Rakstīt atsauksmi

Lūdzu autorizējieties vai reģistrējieties lai rakstītu atsauksmi

Citronmirtes ēteriskā eļļa (Backhousia citriodora) - 5ml

  • Pieejamība: Pre-Order
  • 5.50€

Piegādes veidi

Apmaksas veidi