Dabiska kosmētika un izejvielas
  • NMF- dabīgais mitrinošais faktors - 5 ml

INCI: Aqua, sodium lactate, lactic acid, glycerin, serine, sorbitol, TEA-lactate, urea, sodium chloride, lauryl diethylendiaminoglycine, lauryl aminopropylglycine, allantoin, alcohol denat.

 

Dabīgais mitrinošais faktors (no angļu NMF- natural moisturisig factor) ir ūdenī šķīstošu vielu komplekss, kas atrodams ādas raga kārtā- stratum corneum. Šīs vielas sastāda līdz 30% no keranocītiem- šūnām, kas sastāv no olbaltumvielām un keratīna. Keranocīti spēj “noturēt” lielu daudzumu ūdens audos, kas ir īpaši svarīgi ādas elastībai. Ādas raga slāni veido 12-16 keranocītu kārtas, kuru biezums ir tieši atkarīgs no cilvēka vecuma, ādas slāņa atrašanās vietas (seja, rokas, ķermenis u.t.t.), kā arī atrašanās nelabvēlīgos apstākļos- UV staru ietekmē u.c. Jo vairāk nelabvēlīgu faktoru- novecošanās, sauļošanās, nepiemērota kosmētikas lietošana, neatbilstošs uzturs u.t.t., jo plānāki keranocītu slāņi un āda ir dehidrēta, ātrāk noveco un zaudē elastību.


Dabīgais mitrinošais faktors krēmos, želejās un citos ādas kopšanas līdzekļos nodrošina ādu ar nepieciešamajām vielām veselīga mitruma līmeņa uzturēšanai. Kombinācijā ar augu izcelsmes taukvielām – eļļām un sviestiem, krēmos NMF nodrošina pietiekošu mitruma piesaisti ādai un novērš mitruma zudumu ārējo apstākļu- piemēram, mitruma izgarošanas, dēļ.


Dabīgais mitrinošais faktors satur tādas vielas, kā nātrija laktāts, pienskābe, urīnviela, alantoīns, kas kompleksi iedarbojas mitrinoši un ādas elastību uzlabojoši. NMF krēmos var kombinēt kopā ar hialuronskābi, kolagēnu, zīda proteīnu papildus efektam.


NMF būs piemērota piedeva sejas un ķermeņa kopšanas līdzekļiem- krēmiem, pieniņiem, želejām un fluīdiem, īpaši novecot sākušai, sausai vai dehidrētai ādai. Dabīgais mitrinošais faktors šķīst ūdenī un to izmanto koncentrācijā no 0.5% līdz 5%.


NMF ir karstumjūtīgs vielu komplekss, tādēļ to pievieno kosmētikas līdzekļiem, kad tie ir atdzisuši temperatūrā zem 40 °C.


NMF, jeb dabīgo mitrinošo faktoru var pievienot arī matu kondicionieriem, “leave-on”, jeb neskalojamiem līdzekļiem, lai padarītu matus mazāk spurainus, nogludinātu to virsmu un atvieglotu ķemmēšanu.

Rakstīt atsauksmi

Lūdzu autorizējieties vai reģistrējieties lai rakstītu atsauksmi

NMF- dabīgais mitrinošais faktors - 5 ml

  • Pieejamība: 2
  • 2.25€


Piegādes veidi

Apmaksas veidi