Dabiska kosmētika un izejvielas
  • Epsom sāls - 500 gr.

INCI: Magnesium Sulphate Heptahydrate.

Epsom sāls, jeb magnēzija sulfāts ir neorganisks sāls, kas satur magnēziju un sēru un to plaši izmanto medicīnā un skaitumkopšanā. Epsom sāls savu nosausukumu ieguvis no Epsomas pilsetas Surejā, Anglijā, kur tas izgulsnējās minerālu avotu tuvumā. Epsom sāls šī iemesla dēļ bieži tiek dēvēts arī par angļu sāli, bet sastāva (magnēzijs un sērs) dēļ par rūgto sāli.

Epsom sāls vērtība ir augstais magnēzija sturs, kas ir īpaši būtisks veselīga minerālu līdzsvara saglabāšanai organismā, pareizas nervu sistēmas funkcionēšanai un veselīga ādas stāvokļa nodrošināšanai. Augstā minerālvielu sastāva dēļ, Epsom sāli var lietot arī kā dabisku bagātinātāju augsnei tiem kultūraugiem, kuriem ir nepieciešams augsts magnēzija saturs augsnē-tomātiem, orhidejām, pipariem u.c.

Veselības uzlabošanai un  profilaksei Epsom sāli izmanto, galvenokārt, kā piedevu vannām – tas mazina muskuļu sasprindzinājumu un sāpes pēc fiziskas slodzes, uzlabo asinsriti un normalizē sirdsdarbību, samazina asinsspiedienu, uzlabo toksīnu izvadi no organisma, normalizē nervu sistēmas darbību, mazina krampjus, relaksē, mazina nomāktību un depresiju, jo uzlabo serotīna („laimes hormona”) veidošanos organismā.

Epsom sāli toksīnus izvadošo īpašību dēļ bieži lieto kā papildnājumu pret celulīta un organisma attīrīšanas procedūrām (masāžām, diētām, fiziskām aktivitātēm).

Skaistumkopšanā Epsom sāls ir ne vien brīnišķīgs papildināums vannas produktiem (vannas sāls maisījumiem, vannas bumbām, vannas pieniem), bet arī lieliska izejviela un piedeva skrubjiem, ietīšanās maisījumiem, maskām, sejas kopšanas tonikiem, mālu maisījumiem. Sāls šķīdumu (1%-5%) var izmantot ūdens vietā, gatavojot dažādus kosmētikas līdzekļus gan matu, gan sejas un ķermeņa kopšanai.

Epsom sāls nesatur pretsalipes vielas, tādēļ tas jāuzglabā cieši nolēgtā iepakojumā. Kosmētikā Epsom sāli izmanto koncentrācijā no 1% līdz 100%.

Izmantojot vannām, pievienojiet 100-200 gramus Epsom sāls (atkarībā no vannas tilpuma) siltam (līdz 37°C) ūdenim, baudiet peldi 12-15 minūtes. Papildus, protams, varat vannai pievienot ēteriskās eļļas – 5-7 pilienus.

Rakstīt atsauksmi

Lūdzu autorizējieties vai reģistrējieties lai rakstītu atsauksmi

Epsom sāls - 500 gr.

  • Pieejamība: Pre-Order
  • 4.00€

  • Bez nodokļa: 3.31€

Piegādes veidi

Apmaksas veidi