Dabiska kosmētika un izejvielas
  • Alauna kristāla pulveris (Potassium alum) - 20 gr.

Alauna kristāls, jeb kālija alauns ir dabisks minerāls, ko iegūst sasmalcinot alauna kristālus. Šim minerālam piemīt savelkošas, deoderizējošas, antibakteriālas, svīšanu regulējošas īpašības, tādēļ šis pulveris tiek izmantots dabisku dezodorantu gatavošanā, kā arī taukainas ādas un pēc skūšanās līdzekļu sastāvos.


Alauna kristāla pulveris šķīst ūdenī vai alkoholā, bet nešķīst eļļā, tādēļ to izmanto līdzekļos, kuru sastāvā ir augsts ūdens %. Alauna kristālu pulveri var pievienot gan krēmiem, gan želejām, gan ūdens un alkohola maisījumam (70% ūdens/ 30% degvīns) lai pagatavotu izsmidzināmu dezodorantu.


Alauns uz ādas veido skābu vidi (ph 5-6), kas mazina baktēriju veidošanos, tādejādi novēršot nepatīkamā aromāta veidošanos svīstot vai iekaisumus izraisošo baktēriju vairošanos uz taukainas ādas.


Krēmos, pieniņos un želejās, kas paredzētas taukainas vai problemātiskas ādas kopšanai, kā arī pēc skūšanās līdzekļos alauna pulveri izmanto koncentrācijā 0.5%- 1% no kosmētikas līdzekļa kopējās masas. Ķermeņa un kāju dezodorantos alaunu izmanto 1%-5%. Alauns ir noturīgs pret augstu temperatūru, tādēļ, gatavojot krēmus, to var pievienot karsējamai ūdens fāzei. Alauna kristālu pulveris labi šķist siltā- līdz 40 grādiem pēc Celsija, ūdenī.


Lieliskam efektam ieteicams dezodorantos alauna kristālu pulveri kombinēt ar antibakteriālām, svīšanu regulējošām ēteriskajām eļļām- salvijas, tējas koka, citronzāles, cipreses, lezvejas (may chang), apelsīnu lapu.

Rakstīt atsauksmi

Lūdzu autorizējieties vai reģistrējieties lai rakstītu atsauksmi

Alauna kristāla pulveris (Potassium alum) - 20 gr.

  • Pieejamība: 6
  • 1.40€

  • Bez nodokļa: 1.16€

Piegādes veidi

Apmaksas veidi